06 30 842 5200 (H-P 7-17 óra)
0 Db
0 Ft
Üres a kosár. Javítsuk ki!
Ne fizessen postaköltséget! Rendeljen még 14 900 Ft és ingyenesen megkapja.
 
14 900 Ft

Pápua Új-Guinea (PNG) Sigri Estate – világos pörkölésű szemes kávé

Kód: 206

Ha a Pápua Új-Guineából származó kávét enyhén pörköljük, egészen más történetet mesél el. Hirtelen élénkebbé, játékosabbá és sokkal nyitottabbá válik. Készítsd el szűrővel, és el fog ragadni tiszta ízével, frissességével és természetes összetettségével. Minden csésze emlékeztetni fog arra, hogy a kávé nem feltétlenül csak erős és energizáló. Ha akarja, íze fokozatosan bontakozik ki, és folyamatosan kellemes meglepetéseket tartogat.

 

Nagy csomagolás:
Kis csomagolás:
Darálás:
24 097 Ft /1000 g 2 410 Ft /100 g
Frissen pörköljük és szállítjuk csütörtökig, 2026. 08. 20.
Ne fizessen postaköltséget! Rendeljen még 14 900 Ft és ingyenesen megkapja.
 
14 900 Ft
Származási hely
Származási hely:
Pápua Új-Guinea
Fajta
Fajta:
Typica
Vidék
Vidék:
Eastern Highlands
Tengerszint f. m.
Tengerszint f. m.:
1550m
Íz
Íz:
Gyümölcs, Fűszer
Feldolgozás
Feldolgozás:
Száraz

Összetétel

100 % Arabica

Crema és a kávé íze

A világos pörkölés kiemeli a kávé legérdekesebb tulajdonságait. Az íze tiszta, zamatos, és egy kissé magasabb, de kellemesen kiegyensúlyozott savtartalomra épül. Az ízvilág előterében gyümölcsös jegyek jelennek meg – a citrusféléktől a kissé egzotikus árnyalatokig melyeket finom fűszeresség kísér. A testet könnyűnek, tiszta és elegánsnak lehetne leírni, hosszú utóízzel, amely még egy ideig élvezhető az elfogyasztás után is. A Pápua Új-Guinea (PNG) Sigri Estate ideális választás mindazok számára, akik szeretnék felfedezni az íz egyes rétegeit.

A kávé eredete

A kávécserjék (Coffea arabica) Pápua Új-Guineában újdonságnak számítanak. Első ültetéseikre csak 1950 körül került sor. Az ültetvényesek, kis családi gazdák, mind az arabica, mind a robusta fajtákra összpontosítanak. A ültetvényeket leggyakrabban sűrű erdőkben, olyan tisztásokon hoznak létre, amelyek gépekkel megközelíthetetlenek. Ezért a helyi kávé biogazdálkodásból származó terméknek tekinthető – az ipari műtrágyák és növényvédő szerek biztosan nem jutnak el a kávécserjékhez. Ráadásul ezek anyagi szempontból is megterhelőek.

A kávébabok szüretelése kizárólag kézzel történik. A szüret magas minőségének biztosítása érdekében a helyi kormány kávéminőségi szabványokat vezetett be. Így a legkevésbé minőségi babok teljesen eltűntek a piacról, és a Pápua Új-Guineából származó kávé rohamosan emelkedik a népszerűségi ranglistán, a világ legjobb kávéi közé kerülve.

A betakarított kávébogyókat úgynevezett mosási eljárással dolgozzák fel. Az egész gyümölcsöket vízzel teli tartályokba öntik (a felszínről eltávolítják a rossz minőségű bogyókat, a többi pedig az aljára süllyed). Speciális lemezeken való áttöréssel eltávolítják a húsát és a héj egy részét. Ezt követi az erjesztés és a szárítás. Végül a kávébabokat ellenőrzik, válogatják és juta zsákokba csomagolják.

Hatásai - kávék

Arabica
Hatásai - arabica

Kávé csomagolásának bemutatása

A kávé kiváló minőségű alumínium csomagolásban van csomagolva, amely nem tartalmaz különösebb grafikai elemeket, mivel cégünk elsősorban az ízre és a minőségre összpontosít. A kávé tényleges frissességét is ellenőrizheti a szelepnek köszönhetően, amely a pörkölés után keletkező gázokat felszabadítja. Minőségi csomagolás, amely megőrzi a kávé karakterét. A kávé mindig hermetikusan van csomagolva, hogy ellenálljon a nedvességnek, a fénynek és a külső szagoknak.

Használati útmutató

1.Őrölje meg a kávét a filterhez (durva őrlés).
2.Tegyen a V60 filterbe 1 g kávét 14 ml vízhez.
3.Körkörös mozdulatokkal öntse a kávét a kb. 93°C-os vízzel.

Íz és tónus:
Intenzitás
Savasság
Pörkölés
Szem
Feldolgozás

Tanácsra van szüksége?

Vegye fel a kapcsolatot Anitával!
06 30 842 5200
[email protected]
Segítsen másoknak a választásban
Miután megrendelte ezt a terméket, örömmel vennénk, ha visszatérne hozzánk, ésmegírná véleményét. Köszönjük!

Ötletet szeretne? Mások vásároltak még:

IRISH CREAM szemes kávé

Még nem választott? Akkor jusson eszébe, milyen nemes ízű az irish cream. Karamell, tejszín, vanília, mandula, whiskey és természetesen kávé... Választott is! A száz százalékos arabika a híres likőr ízesítéssel megér egy próbát. Biztosak vagyunk, hogy nemcsak egyszer fog belőle rendelni. Ugyanis az irish cream lu-xu-sos! Több az áru részleteiben
Nagy csomagolás:
Kis csomagolás:
Darálás:
20 716 Ft /1000 g 17 609 Ft /1000 g 1 761 Ft /100 g
Frissen pörköljük és szállítjuk csütörtökig, 2026. 08. 20.

ERŐS HÁRMAS - eszpresszó keverék minőségi szemes kávé

A kenyai, indonéz és indiai kávé tökéletesen kiegyensúlyozott aránya garantálja a tökéletesen finom eszpresszót. Mindegyik fajtát külön-külön és eltérő mértékben pörköljük. Első pillantásra felismerheti a világosabb és sötétebb szemeket, és első ízleléskor azonosítja a kellemes könnyedséget és édességet. A magasabb koffeintartalomnak, az alma és az ét csokoládé ízének köszönhetően ez az eszpresszó alkalmas minden nap kezdetére. Több az áru részleteiben
Nagy csomagolás:
Kis csomagolás:
Darálás:
22 007 Ft /1000 g 2 201 Ft /100 g
Frissen pörköljük és szállítjuk csütörtökig, 2026. 08. 20.

DELIKÁT TANDEM - eszpresszó keverék minőségi szemes kávé

Ki nem szeretné a nektarint, csokoládét és mandulát egy kis csészébe? Különösen akkor, ha hosszú ideig kellemes az érzékekeinknek. A Delikát tandemt a brazil és guatemalai arabicaból készítettük, amelyet gyönyörűen egészít ki a mosott indiai robusta. Az eszpresszó csodálatos ízét tekintve keressük meg az egyes kávék és pörkölő természetes tulajdonságait. Mindegyikkel külön-külön foglalkoztak és pontosan úgy, ahogy szükség volt rá. A kifinomult íz ideális a pihenésre. Több az áru részleteiben
Nagy csomagolás:
Kis csomagolás:
Darálás:
21 187 Ft /1000 g 2 119 Ft /100 g
Frissen pörköljük és szállítjuk csütörtökig, 2026. 08. 20.
Bármikor kijelentkezhet. A hírlevelet 14 naponta küldjük.
Bejelentkezés a kedvezményekhez,hírek és érdekességekhez egyetért a személyes adatok feldolgozásával.

  Ingyenes szállítás 14900 Ft-tól | Kedvezmény a ManuTippjeibe való feliratkozással »